ChłodzeniePodgrzewaniePoradyWyposażenie lokali

Co znaleźć się musi na wyposażeniu gastronomii?

0

Rynek urządzeń do kuchni jest obecnie bardzo szeroko rozbudowany i dotyczy to nie tylko kuchni w naszych mieszkaniach. Nie inaczej jest także, jeżeli pod uwagę mielibyśmy wziąć restauracje i inne tego typu lokale gastronomiczne. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że sprzęt w takich punktach musi być najwyższej jakości, bo w innym wypadku nie tylko sama jakość dań będzie daleka od ideału, ale także i czas ich przygotowania znacznie się wydłuży. Zastanówmy się w związku z tym, co musi znaleźć się na takim wyposażeniu gastronomicznym.

Piece

Oczywiście nie może tu zabraknąć wszelkiego rodzaju pieców, dzięki którym będziemy w stanie swoim gościom serwować ciepłe posiłki. Mowa tu o piecach konwekcyjno-parowych, jak i różnych piekarnikach, kotłach, bemarach, opiekaczach, frytkownicach, grillach czy ekspresach. Jeśli chcemy, aby nasz lokal był wielofunkcyjny i stał na najwyższym poziomie, wyposażenie gastronomii musi w sobie zawierać wszystkie te elementy.

Szafy magazynowe

Jako że wszystkie naczynia, a także sprzęty w naszej kuchni musimy gdzieś przetrzymywać, nie może w niej zabraknąć także i szaf magazynowych oraz regałów. Większość z nas patrzy tutaj tylko na ich pojemność. Rzeczywiście jest to ważne, zwłaszcza jeśli wyposażenie gastronomii jest duże. Mimo wszystko ważne jest też to, z jakiego materiału są one wykonane. Nie da się ukryć, że powinna to być stal nierdzewna, która nadaje się tutaj zdecydowanie najlepiej.

More in Chłodzenie