Porady

Dostawcy energii w Polsce

0

Dostawcy energii w Polsce są zgodni – brakuje nam energetyków. Kim oni dokładnie są? Zajmują się kwestiami gromadzenia, przetwarzania i przesyłania energii elektrycznej. Osoba po szkole energetycznej może zostać termoenergetykiem lub hydroenergetykiem jądrowym lub wiatrowym. Dostawcy energii w Polsce z otwartymi ramionami czekają na młodych specjalistów.

Jakie trzeba mieć wykształcenie?

Dotychczas wystarczało skończyć szkołę zawodową, lecz obecnie dostawcy energii w Polsce stawiają na studentów zarządzania, ekonomii, inżynierii oraz techniki. Cóż – do pracy potrzeba też odrobiny pasji, oraz umiejętności pracy zespołowej. Kiedyś szkoła zawodowa była wystarczająca, dziś to się zmienia – energetyka jest coraz bardziej zaawansowana i nie wystarczą tu już podstawy wiedzy. Energetyk jest osobą, która sprawuje naprawdę odpowiedzialną rolę – musi podejmować szereg ważnych decyzji. Energetyk z całą pewnością jest zawodem, który wraca do łask.

Co zrobić aby otrzymać uprawnienia?

  • Skończyć szkołę średnią – to absolutna podstawa, najlepiej byłoby podjąć studia w tym temacie.
  • Uczęszczać na politechnikę bądź uczelnię techniczną.
  • Wybrać, którą dziedzinę będzie się reprezentować- czy będzie to energetyka odnawialna? a może wytwarzanie nowej energii?

Dostawcy energii w Polsce są wyspecjalizowani do prowadzenia badań nad systemami energetycznymi oraz ich zarządzaniem. Wszystkie firmy, które dostarczają energię w Polsce, zabiegają o młodych specjalistów, którzy mają otwarte umysły. 

Praca energetyka- gdzie podjąć?

Osoby po tzw. magisterce mogą starać się o zatrudnienie w zakładach, które zajmują się projektami i realizacją różnych inwestycji, które są przyszłościowe i poszerzają nowe, innowacyjne horyzonty. Studia te z całą pewnością przygotują absolwentów do pracy w zakładach dostawcy energii w Polsce, którzy zajmują się wytwarzaniem energii w przeróżnych dziedzinach. Mnóstwo osób po studiach np. na Politechnice znajduje później zatrudnienie w bardziej logistycznych aspektach energetyki. Energetyk jest pożądanym zawodem w elektrowniach, przedsiębiorstwach, w działach logistyki. 

Zarobki energetyka

Wiadomo, że każda firma i dostawcy energii w Polsce płacą nieco inaczej, jednak ze źródeł wynika, że na początek zazwyczaj pracownik otrzymuje około 4 tysięcy złotych wynagrodzenia . Oczywiście jak w każdym zawodzie można piąć się na szczeble kariery i awansować. A co za tym idzie? oczywiście- zarabiać coraz więcej. Średnie zarobki energetyka w Polsce to około 7 tysięcy złotych. Jednak jeśli awansuje na wyższe stanowiska, może przekroczyć aż 13 tysięcy złotych. Jeśli się ma nieco pasji i chęci kształcenia się w tym zawodzie może to być strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o przyszłość zawodową.

More in Porady