Porady

Zalety mieszkania na warszawskiej Pradze

0

Warszawska Praga-Północ to dzielnica, która słynie z zabytkowych kamienic, a także doskonałego dojazdu do centrum. Klasyka połączona z nowoczesną energią miasta  każdego roku przekonuje do siebie coraz więcej osób. Panujący klimat skradnie serca m.in. artystycznych dusz i fanatyków sztuki, miłośników starych budowli, a także wszystkich tych, którzy uwielbiają swobodny i niezobowiązujący klimat. Ulice takie jak chociażby Brzeska, Targowa czy Ząbkowska słyną z przedwojennych kamienic, które są jednak poddawane rewitalizacji. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie powiewu świeżości. 

Warszawa –  apartamenty na Pradze 

Dzielnica położona na prawobrzeżnej części Wisły sąsiaduje ze Śródmieściem i Żoliborzem. Jestem na etapie poszukiwań mieszkania? W Warszawie apartamenty na Pradze zachęcają nie tylko zróżnicowanymi powierzchniami, ale też funkcjonalnością, komfortem, a także nowoczesnymi rozwiązaniami, które nadają dzielnicy innowacyjności. Intensywność życia na warszawskiej Pradze? To jak najbardziej możliwe. A co z terenami zielonymi? Najpopularniejszym miejscem, docenianym nie tylko przez mieszkańców jest Park Praski, czyli najstarszy publiczny park warszawskiej Pragi zajmujący powierzchnię około 18,7 ha. Park połączony jest miejskim ogrodem zoologicznym. Atrakcją – nie tylko dla najmłodszych członków rodziny –  jest także Wybrzeże Helskie i Szczecińskie.

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Apartamenty na pradze są gwarancją komfortu 

W Warszawie apartamenty na Pradze wiążą się także z doskonałym dojazdem do centrum. Trasa zajmuje zaledwie około 10-15 minut. Kolejnym olbrzymim atutem jest metro. Ze stacji Dworzec Wileńska bez trudu można przetransportować się np. na ulicę Świętokrzyską, która bez względu na porę tętni życiem. Jednak rozwinięta sieć komunikacyjna to nie tylko metro. Warto wspomnieć także o tramwajach i autobusach, które ułatwiają przemieszczanie się między kolejnymi dzielnicami miasta. To wszystko połączone z rozwiniętą infrastrukturą, galeriami, licznymi aptekami czy piekarniami sprawia, że na Pradze-Północ każdy znajdzie coś dla siebie.  

Kolejnym aspektem, który jasno pokazuje, że wybór warszawskich apartamentów na Pradze okaże się doskonałą decyzją, jest dynamiczny rozwój. Na każdym kroku dostrzec można nie tylko nowe inwestycje, ale także budynki oddane do renowacji lub dopasowywane do potrzeb zabudowy mieszkaniowej.

More in Porady