Porady

Loggia – co to jest?

0

W ostatnim czasie termin “loggia” zyskał na olbrzymiej popularności. Niemal w każdym ogłoszeniu deweloperskim spotkać można to tajemniczo brzmiące określenie. Loggia- co to takiego?

W Twoje głowie coraz częściej pojawia się pytanie: loggia- co to jest? Nie ma w tym nic niezrozumiałego. Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej osób. Szczególnie interesujące wydaje się dla osób, planujących zakup lub wynajem mieszkania. Otóż balkon typu loggia to nic innego, jak otwarta część budynku, która znajduje się w jego strukturze. To właśnie tak wygląda główna różnica miedzy balkonem a loggią. 

Ponadto loggia osłaniana jest przez przynajmniej dwie ściany boczne, a także zadaszenie. Nie sposób nie wspomnieć również o aspektach związanych z formalnościami i metrażem naszych wymarzonych czterech katów. Otóż balkon nie zawsze jest wliczany do powierzchni mieszkania. natomiast loggia jest zawsze uwzględniania z metrażu. 

Na tym etapie nie sposób nie wspomnieć o tym, że loggie stały się ponownie modne w XX wieku. Wówczas światem zaczął rządzić modernizm, a Polska i Rosja wprost kochały te innowacyjne rozwiązania! Jakie zalety niesie ze sobą posiadanie mieszkania z balkonem, a jakie z loggią? O tym nieco szerzej pisaliśmy tutaj

Jakie są zalety loggi?

  • Dzięki zadaszeniu i przeszkleniom można korzystać z niej przez okrągły rok, 
  • Może być przedłużeniem, salonu, 
  • perfekcyjne miejsce do uprawiania ziół i niewielkiego ogródka, 
  • zdecydowanie większa intymność.

More in Porady