Akcesoria kuchennePoradyWyposażenie lokali

Coctail bary i ich wyposażenie

0

Chyba każdy z nas lubi dobre drinki i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Oczywiście najlepsze możemy wypić w specjalnie przygotowanych do tego miejscach, a więc barach. Warto w związku z tym zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać taki coctail bar oraz jakie powinien mieć wyposażenie. Jeśli w swoim barze masz zamiar otworzyć taki bar, to z pewnością nasz artykuł będzie dla ciebie pomocny.

Lada

Bezsprzecznie najważniejszą częścią baru jest lada. Nie da się ukryć, że to właśnie tam klienci spędzają najwięcej czasu. Jaka zatem powinna być lada? Przede wszystkim musi ona być na odpowiedniej wysokości. Dlatego też przy ladzie powinny znaleźć się specjalne krzesła, a więc nic innego jak tak zwane hockery, które najczęściej mają wysokość osiemdziesięciu pięciu centymetrów. Jednakże lada to nie tylko miejsce, gdzie będzie on mógł postawić swojego drinka. Poza tym powinna być tam wystarczająca ilość miejsca, aby móc spożyć jakiś posiłek czy zjeść przystawkę.

Barman

Jeśli macie bar, nie możecie również zapomnieć o barmanie. Oczywiście możecie tutaj postawić na zwykłego barmana, ale z pewnością warto jest w takiego specjalistę zainwestować. Wówczas swoim klientom będziecie mogli zapewnić rozrywkę w postaci pokazów barmańskich, które z pewnością z punktu ich widzenia są bardzo atrakcyjne.

Niezależnie natomiast od wszystkiego na bar warto postawić. Nawet jeśli nie będziesz miał w nim najlepszych alkoholów, z pewnością na brak klientów narzekać nie powinieneś.