Akcesoria kuchennePodgrzewanieWyposażenie lokali

Czym jest obróbka cieplna?

0

W każdym punkcie gastronomicznym znajduje się wiele różnego rodzaju mebli i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenia gastronomiczne, nie możemy zapomnieć tutaj o piecach, które są rzecz jasna podstawowymi tego typu sprzętami w każdym lokalu gastronomicznym. Jakie w związku z tym piece do obróbki cieplnej możemy tutaj rozróżnić?

Dania na ciepło

Zacznijmy tutaj od tego, że większość dań w takich restauracjach jest przygotowywana na ciepło. Szacuje się, że nawet dziewięć na dziesięć posiłków, które możemy znaleźć w karcie dań, jest poddawanych obróbce cieplnej. Odbywa się ona po to, aby dania były podawane na ciepło, choć musimy zaznaczyć, że bardzo często urządzenia gastronomiczne służą temu, by nadać daniom odpowiedniej konsystencji, smaku, zapachu czy wyglądu. Warto jednak pamiętać także i o tym, że niekiedy przy wybranych daniach zbyt mocne poddanie dań obróbce cieplnej może dać zupełnie inny efekt i sprawia, aż danie stanie się niejadalne.

Eliminacja drobnoustrojów

Jeśli jesteśmy już przy urządzeniach gastronomicznych do obróbki cieplnej nie możemy też zapomnieć i o piecu konwekcyjnym i o tym, że dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wyeliminować z przygotowywanych dań drobnoustroje, jak i wszystkie inne niepożądane ich składniki. Dlatego też warto stawiać na nowoczesne tego typu urządzenia, które spełniają wszystkie najważniejsze warunki. Zbędna oszczędność może się tutaj w związku z tym nie opłacić.